oXyShop
www.oxymedia.cz
>
>

Svět hardware: Už deset let s vámi!

Svět hardware: Už deset let s vámi!
, , aktualita
Svět hardware teď o víkendu oslaví jubilejní 10. narozeniny. Neděláme kvůli tomu mnoho povyku, náš online magazín tu bude s vámi i nadále, jako odborný rádce a pomocník a nejčtenější odborný IT magazín v ČR. Přesto však chceme odměnit naše pravidelné čtenáře.
K oblíbeným

Krátce z historie


Svět hardware vznikl 2. května 1999 původně jako zdroj odborných informací týkajících se všeho, co je možné nazvat hardwarem. Obsahem magazínu bylo pouze občasné zpravodajství, které brzy začaly doplňovat samostatné recenze, zdaleka však nebyly publikovány v takovém rozsahu, jako je tomu nyní. „Stěžejní tématiku magazínu tvořily zpočátku základní desky. Jak se ale postupně tým lidí rozšiřoval, začínaly se objevovat články a recenze na stále více témat,“ vypráví současný publisher technických médií Karel Polívka.

Historickým mezníkem v dějinách Světa hardware byla profesionalizace redakce, díky které se podstatně rozšířil redakční tým o experty z nejrůznějších oblastí. Díky neustále se zvyšujícímu renomé magazínu došlo k navázání významné a dlouhodobé spolupráce s řadou důležitých světových výrobců v oblasti hardwaru.

V dnešní době se může Svět hardware chlubit nesčetněkrát vyšší návštěvností než na svém počátku.„V současné době navštíví magazín přes 200 tisíc reálných uživatelů měsíčně a počet stažených stran přesahuje 3 miliony,“ vyčíslil publisher.


Speciality magazínu


O tom, že je Svět hardware unikátním projektem mezi on-line magazíny svědčí nejen počet čtenářů, ale také speciální aktivity, které jim poskytuje. Jednou z výrazných bezkonkurenčních záležitostí jsou například Expertiády, pravidelné vědomostní soutěže o ceny. „Další významnou aktivitou je robustní diskuzní fórum Světa hardware, kde se nám za poslední rok podařilo zvýšit počet návštěvníků na dvojnásobek,“ připomněl Karel Polívka. Za zmínku rozhodně stojí i ocenění výjimečných produktů, které recenzují a udělují redaktoři magazínu, TREFA a BEST OF TEST. 


Dárek k výročí dostanou čtenáři!


Protože každý magazín je jenom tak dobrý, jako jsou jeho čtenáři, chceme dát dárek k našim narozeninám především jim. V den narozenin magazínu, tj. v sobotu 2. května, se může každý, kdo bude přihlášený ke svému profilu na Světu hardware, zúčastnit speciálního narozeninového slosování o zajímavé ceny. Tři šťastní výherci dostanou speciální hardwarový dárek, pro dalších dvacet je pak připravena mikina Světa hardware.


Stručně o společnosti oXy Online


Společnost oXy Online s.r.o. je vydavatelem předních českých internetových médií Svět hardware, TV Freak a Digimanie a dále provozovatelem cestovní agentury Relaxuj. Hlavním zaměřením společnosti jsou e-commerce aktivity, zejména pak systémy pro obchodování na Internetu oXySHOP, OXID a publikační systém oXyMEDIA. Úspěch internetových řešení společnosti ilustruje například ocenění Křišťálová Lupa 2006 a 2007 v kategorii e-shop. Vlastníky oXy Online jsou české fyzické osoby a její aktivity jsou cíleny na oblast střední a východní Evropy. 
Nejnovější články
Úprava hlaviček našich magazínů Úprava hlaviček našich magazínů
Provedli jsme úpravu hlaviček našich magazínů, které jsou teď více kompaktní. Centrálním prvkem nadále zůstává velké vyhledávací pole, ale nad ním jsou teď na jednom řádku všechny odkazy, které byly dosud na dvou řádcích.
25.2.2019, aktualita, Karel Polívka
Sjednocení cen reklamních bannerů na HP a mimo HP Sjednocení cen reklamních bannerů na HP a mimo HP
Začátkem března jsme sjednotili ceny reklamních bannerů na homepage a na stránkách mimo homepage. Doposud byly ceny za týdenní zobrazování bannerů na homepage nastavené výše oproti ostatním stránkám webu.
1.3.2017, aktualita, Karel Polívka
Reklama formátu Background v novém layoutu Reklama formátu Background v novém layoutu
Vzhledem k nedávné úpravě layoutu našich magazínů bylo třeba upravit i specifikace reklamního formátu Background. Jeho rozměry zůstávají stejné, ale nově zcela obklopuje horní část webu, takže jej nic nepřerušuje.
7.10.2015, aktualita, Karel Polívka
Svět mobilně: více než 100% meziroční růst návštěvnosti Svět mobilně: více než 100% meziroční růst návštěvnosti
Minulý měsíc se našemu magazínu Svět mobilně dařilo nejlépe ve své historii. Navštívilo jej už téměř 40 000 uživatelů a v meziročním srovnání zaznamenal nárůst uživatelů o 103 % a zobrazených stránek dokonce o 116 %.
6.10.2015, aktualita, Karel Polívka
DIRECT MAIL: upravený vzhled, viditelnější banner DIRECT MAIL: upravený vzhled, viditelnější banner
V rámci trendu zjednodušování layoutu jsme se po úpravách našich webů zaměřili i na e-maily, pomocí kterých čtenáře informujeme o nových článcích v našich magazínech. Tím došlo i k většímu zviditelnění reklamního banneru v těchto e-mailech.
5.10.2015, aktualita, Karel Polívka