oXyShop

Svět hardware: ukázka reklamy formátu Background

5.3.2012, Karel Polívka, aktualita
Začátkem března jsme představili reklamní formát Background poprvé ve své plné kráse. Celá horní část homepage magazínu byla podložena obrázkem 1600x800 px, který byl navíc klikací.
Cílem reklamy bylo upozornit na kvalitu základních desek Gigabyte a na soutěž o několik z nich, která probíhala na eshopu alfa.cz. Pro umocnění dojmu byl změněn i podklad zbývající spodní části homepage z modré na černou barvu. Posuďte sami, jak vypadal výsledek: 

Jde o nejúčinnější formát, který navíc čtenářům serveru nevadí, jelikož je nijak neobtěžuje jako různé příliš pohyblivé, vyskakovací nebo vysouvací bannery. Naopak jsme měli od čtenářů kladný feedback díky tomu, že motiv reklamy odpovídal zaměření serveru.
 
Background byl na homepage a na všech ostatních stránkách magazínu jej doprovázel flashový banner formátu 300x300 px v pozici SQUARE top (horní část pravého sloupce; na screenshotu jde o pozici s bannerem Logitech).
 
Kromě mimořádně výrazného efektu coby brandové reklamy lze od takovéto propagace očekávat také velké množství prokliků. Výše popsaná kombinace Backgroundu a flashového banneru 300x300 px vygenerovala za týden kolem 1000 prokliků od uživatelů, kteří přesně odpovídali cílové skupině, na kterou potřebovali zadavatelé reklamy cílit (Gigabyte, Alfa).
 
Background lze nasadit na kterýkoli z našich magazínů, které máme uvedené v pravém sloupci této stránky.
 
Zaujal Vás tento formát? Kontaktujte nás!