oXyShop

Nový design magazínu Relaxuj

20.5.2014, Karel Polívka, aktualita
Na svátek svatého Valentýna jsme sjednotili design magazínu Relaxuj s layoutem našich ostatních webů. To umožnilo nejen jednodušší správu a lepší členění obsahu, ale také více možností pro umístění reklamy, a tedy pro Vaši prezentaci.
Ke změne layoutu Relaxuj.cz došlo kvůli sjednocení s našimi ostatními magazíny, což přineslo i výhody pro čtenáře a inzerenty. Nový web umožňuje lepší procházení starších článků díky různým propojením a přepracované struktuře rubrik. Inzerenti zase mohou využívat více reklamních ploch, včetně nejvíce výrazného reklamního formátu BACKGROUND, s kterým máme dobré zkušenosti ze Světa hardware.

Také došlo ke sjednocení uživatelských profilů a k propojení všech magazínů v rámci procesu přihlašování nebo odhlašování. Díky tomu teď platí, že k profilu s uživatelským jménem např. "Ondra123" se lze přihlásit do všech našich magazínů (aktuálně jich je 5, brzy však přibude další), a to nejen pomocí stejných údajů, ale stačí jen na jednom z nich, čímž automaticky dojde k přihlášení i na těch ostatních. Díky tomu si každý náš čtenář může ve svém profilu nastavit, zda chce odebírat e-maily o nových článcích z kteréhokoli z našich magazínů. Na nejnovější článek na Relaxuj je také upozorňováno v ostatních magazínech pomocí odkazu v pravém sloupci.


- vlevo je homepage Relaxuj ve starém designu, vpravo už v novém -

Z hlediska koncepce už nepokračujeme ve vyhledávání zajímavých zájezdů a zážitků, které šlo dříve prostřednictvím Relaxuj i objednat. Nově se zaměřujeme výhradně na články o zajímavých tématech. Přestože změna proběhla teprve nedávno, na návštěvnosti serveru se to již stihlo pozitivně podepsat, viz následující screenshot vývoje měsíčního počtu unikátních návštěvníků z Google Analytics: