oXyShop

NetMonitor: Světhardware.cz u mužů vyhrál na celé čáře

16.5.2006, Karel Polívka, aktualita
Společnost oXy Online s.r.o. oznamuje, že jí vydávané magazíny Svět hardware a Svět PDA obsadily první a druhé místo v celkovém žebříčku online titulů s největším podílem čtenářů mezi muži. Vyplývá to z výsledků březnového průzkumu NetMonitor.
Absolutně nejvyšší podíl mužské části populace ze všech serverů auditovaných společností Mediaresearch, realizátora výzkumu NetMonitor má Svět hardware (87,4%), v těsném závěsu je Svět PDA (86,8%), za nimi pak následuje dalších 140 sledovaných médií..

Výsledky výzkumu dokládají vhodnost obou médií pro inzerci směřovanou na mužskou cílovou skupinu. Mužská populace je chápána jako vysoce bonitní a přitažlivá skupina pro inzerenty z oblasti IT sféry, které se Svět hardware i Svět PDA věnuje.

„To, že dva ze tří našich technických titulů obsadily v žebříčku přední místa, vnímáme spíše jako zajímavost. Může však do našich médií přivést další partnery nejenom z IT oblasti, kde tradičně spolupracujeme s řadou předních výrobců, ale i inzerenty z oblasti životního stylu a dalších odvětví, zaměřujících se svými produkty právě na muže.“ – komentoval výsledky ředitel internetových médií oXy Online Ing. Štěpán Mrázek.