oXyShop

FotoVýzva Digimanie: vyhodnocení 4. kola Říše zvířat

5.10.2010, Karel Polívka, aktualita
V srpnu proběhlo 4. kolo FotoVýzvy Digimanie na téma Říše zvířat, do kterého bylo zařazeno více než 200 fotografií. Sponzorem bylo Centrum FotoŠkoda. Autor nejlepší fotografie získal fotoaparát.
FotoVýzva je populární soutěž magazínu Digimanie o nejlepší čtenářskou fotografii na zadané téma. V srpnu proběhlo už čtvrté kolo, tentokrát s tématikou Říše zvířat.
 
Do soutěže bylo zařazeno více než 600 fotografií. Porota sestavená ze zástupců redakce Digimanie a sponzora soutěže vybrala 10 nejlepších, které postoupily do finále. O vítězné fotografii rozhodli svými hlasy sami čtenáři, kteří měli po dva týdny možnost hlasovat v anketě na diskuzním fóru magazínu Digimanie.
 
Absolutním vítězem se stal Aleš Bican alias Lakrak se svou fotografií "Kráva v totální pohodě :)", která získala ve finálové anketě celkem 55 % hlasů.
 

1. místo: 

Aleš Bican

 – Kráva v totální pohodě :)
- pro zvětšení klikněte -
 
Aleš Bican fotografuje už přes šest let a fotografování je pro něj koníček a způsob relaxace. Nejraději fotografuje přírodu, především zvířata a makro. Rozhovor s autory vítězných fotografií si můžete přečíst v tomto článku.
 
 
Vítěz si ze soutěže odnesl fotoaparát - Canon PowerShot SX120 ISSponzorem byl specializovaný obchod s fototechnikou Centrum FotoŠkoda.
 
 
 
Deset nejlepších fotografií a výsledky hlasování najdete zde.
 
Všechny soutěžní snímky jsou k dispozici ve speciální sekci ve fotogalerii Digimanie.